Veckoks

Izmest? Sadedzināt malkā? Nē!

Vecs vai vislabāk sens – tāds, kas iegūts pirms padomju laika ir lieliski izmantojams otrreiz.

Vecos kokmateriālus vajag un var atkārtoti izmantot būvniecībā, tomēr vislabāk galdniecībā vai interjerā. Tie ir noderīgi mājokļa apdarē gan no iekšpuses, gan ārpuses. Šobrīd tas ir modē un skaitās viens no izsmalcinātākajiem stiliem, saistīts gan ar zaļo dzīvesveidu, gan jaunās –  saimniekošanas [lasi: cirkulārā ekonomika] paradumiem. Veca koka dizainiskās, un ne tikai, vērtības slēpjas tā novecošanas pazīmēs. Iekštelpās turēta koksne laika gaitā maina krāsu, iegūstot raksturīgo pelēki dzelteno toni, kas ir atšķirīgs katrai koku sugai. Plaisiņas, ķirmja caurumiņš, naglas nospiedums…tas viss tik unikāls! Un kas par enerģētiku! Senajos laikos kokus cirta tikai pareizajā laikā, īpaši tos izvēloties. Pie tam toreiz – nekāda piesārņojuma!

Mājas ārējam apšuvumam izmantotie dēļi, ko gadiem apstrādājusi saule, vējš un mitrums būs lieliski gan ārpusē gan iekšpusē, fakturētā koksne būs lielisks izejmateriāls stilīgai mēbelei.

Mēs, Saint Luke Group, veckoku iegūstam rūpīgi un saudzīgi demontējot senās koka būvkonstrukcijas, vērīgi raugāmies, lai tiktu izņemtas visas naglas un skrūves, citi svešķermeņi, lai koks būtu puves nebojāts un vesels.