29.oktobrī notika “Diskusiju kluba”divpadsmitā tikšanās – Sv. Lūkas sociālā atbalsta biedrības kopprojekta ar Rīgas valstspilsētas sabiedrības integrācijas programmu. Jau trīs mēnešus mēs tiekamies viesmīlīgajā Atvērtajā Namā, lai pārrunātu svarīgas tēmas, kas saistītas ar karu Ukrainā un tā atspoguļojumu Latvijas politiskajā dzīvē. Šajā laikā mūs apmeklēja ne mazums viesu, kuri dalījās savā pieredzē, stājoties pretī meliem un dezinformācijai, ar kuras palīdzību Krievijas varas iestādes cenšas attaisnot nežēlīgo un cinisko karu Ukrainā. Ar viesu līdzdalību, kā arī ar Vjačeslava Svečkova sagatavoto materiālu palīdzību mēs mācījāmies kritiski izvērtēt ziņu plūsmu, atpazīt viltusziņas (feikus) un dezinformāciju. Kopā ar mūsu mērķauditoriju, mācījāmies pasargāt savu informatīvo telpu, pretoties propagandai un manipulācijām, argumentēti aizstāvēt savu pozīciju, balstoties uz faktiem un vēsturisko patiesību.
Īpašu uzmanību pievērsām diskusiju vadīšanas metodēm sociālajos tīklos. Mēs dzīvojam ļoti īpašā pasaulē, kur, pateicoties internetam, informācija izplatās daudz ātrāk. Milzīgs daudzums nepārbaudītas informācijas gāžas pār mums sociālajos tīklos, kurus tāpat izmanto arī konspiroloģijas un sazvērestības teoriju piekritēji, antivakseri, pseidozinātņu pārstāvji, dažnedažādi propagandisti. Tāpēc mums šķiet svarīgi savā mērķauditorijā veidot medijpratības iemaņas, kas nepieciešamas ikvienam interneta un citu masu mediju lietotājam. Tikai ar patiesu faktu un veselā saprāta palīdzību var pretoties propagandai un to cilvēku viedoklim, kurus tā ietekmējusi, tā liecina mūsu kaismīgo diskusiju pieredze.
Diskusiju kluba sanāksmes filmēja profesionāls operators, tika organizēta tiešraide Facebook, kas atrodama Saint Luke Group oficiālajā lapā. Šie sanāksmju ieraksti tiks publicēti arī mūsu YouTube lapā.
© Copyright - Svētā Lūkas atbalsta biedrība