Biedrība Svētā Lūkas atbalsta biedrība ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras misija ir resocializācija un sociālā rehabilitācija. Biedrība ir dibināta 2015. gada 1. oktobrī, ieguvusi sabiedriskā labuma statusu 2016. gada 5. aprīlī, kļuvusi par sociālā pakalpojuma sniedzēju 2018. gada 27. jūnijā. Mēs atrodamies mūsu Atvērtajā mājā Bārddziņu ielā 2, Rīgā, kuru mums iznomā Rīgas domes Īpašuma departaments uz bezatlīdzības līguma pamata mūsu sociālo mērķu īstenošanai.

Mūsu stāsts

Biedrības iesākumi saistās ar viena no līdzdibinātāju Mārtiņa Krūkļa brīvprātīgā kapelāna darba piedzīvojumiem 10 gadu garumā Latvijas un pasaules cietumos, kur Mārtiņš smēlās pieredzi gan cietuma kalpošanā darbā ar ieslodzītajiem, gan dažādu resocializācijas un sociālās iekļaušanas projektu idejās darbā ar bijušajiem ieslodzītajiem.

2012. – 2014. gados Rīgas Centrālcietumā satikās Mārtiņš Krūklis un Pēteris Strancis. Tā bija negaidīta un saviļņojoša tikšanās, jo abi ir pazīstami kopš pagājušā gadsimta 80-tajiem gadiem, kad kopīgi apmeklēja Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursus. Doma par aktivitāti, kas palīdzētu atgriezties sabiedrībā bijušajiem ieslodzītajiem dzima ļoti dabiski, redzot, cik bezpalīdzīga ir Latvijas resocializācijas un sociālās rehabilitācijas sistēma, un cik daudz ir pieredzē un zināšanās balstītu ideju kā to uzlabot.

Kopīgi veidotā Svētā Lūkas atbalsta biedrība piedzima 2015. gada 1. oktobrī sv. Terēzes no Bērna Jēzus piemiņas dienā. Tas nav mazsvarīgi, jo abi līdzdibinātāji ir kristieši un svēto aizbildniecība, mūsuprāt, ir ļoti svarīga labu un noderīgu projektu izdošanās sastāvdaļa. Sv. Lūka ir ārstu un mākslinieku aizbildnis un tā kā abu līdzdibinātāju iepriekšējais dzīves ceļš ir bijis saistīts ar mākslu, būvēšanu, atjaunošanu un garīgo dziedināšanu, tad pilnīgi saprotami kāpēc pirmās zināmās ikonas autors ir kļuvis par biedrības aizbildni. Arī domājot par mūsu turpmākajiem aizbilstamajiem tieši atjaunots radošums, veselība, psihes un dvēseles dziedināšana ir svarīgākie personības uzplaukšanas elementi.

Tā sākās kopdarbs, kam 2016. gada nogalē pievienojās sociālās uzņemējdarbības guru Egils Rupeks un 2017. gada sākumā toreiz vēl topošais karitatīvais sociālais darbinieks Eduards Soskovs. Iesākumā tikšanās un sarunas par biedrības lietām notika dažādās Dobble Coffee kafejnīcās, līdz 2017. gada jūnijā no Rīgas domes Īpašuma departamenta saņēmām piedāvājumu par māju Bārddziņu ielā 2.

Tā 2017. gada jūlijā sākām apdzīvot “savu” Atvērto māju un veidot vīziju par biedrību un kopienu. Drīzumā mums pievienojās pieredzējusī un ilggadēji cietumu vidē strādājusī klīniskā psiholoģe Olga Kārkliņa, kā arī mūsu domubiedri ar sociālas rehabilitācijas pieredzi Tomass Žukovskis un Margarita Svečkova. Mājā aktīvi sāka darboties dažādas anonīmās atbalsta kopienas – AA, NA, LAB un citas, kas ir ļoti saprotami, jo 97% mūsu aizbilstamo ir kaut kādā veidā atkarīgi.

2018. gada vasarā kļuvām par pilntiesīgiem sociālā pakalpojuma sniedzējiem, sākām piesaistīt brīvprātīgos palīgus un kļuvām par prakses vietu vairāku Latvijas augstskolu studentiem, tāpat arī uzsākām sadarbības projektus ar Latvijas augstskolu akadēmiskajiem spēkiem un līdzīga profila NVO, mūsu tiešajiem sadarbības partneriem – Rīgas Sociālo dienestu, Valsts Probācijas dienestu, Ieslodzījuma vietu pārvaldi un uzņēmējiem.

Ļoti būtiska resocializācijas un mūsu kopienas izaugsmes sastāvdaļa ir sociālie un kultūras pasākumi. Veidojam Atvērto māju kā patīkamu, izglītojošu un aizraujošu vietu Maskavas forštatē, kur var satikties visdažādāko sociālo slāņu un interešu cilvēki kopīgai un iekļaujošai apmaiņai.

Zīmīgi, ka pirmo vērienīgo darbu – kokapstrādes instrumentu atvešanu un primāros mājas restaurācijas darbus veicām kopā ar NBS un ASV bruņoto spēku kontingentu. Arī šobrīd aktīvi turpinām starpinstitucionālo sadarbību, ko uzskatām par būtiski nozīmīgu resocializācijas un sociālās rehabilitācijas sastāvdaļu, bet daži no mums ir kļuvuši arī par zemessargiem.

Mūsu misija  ir veidot sociāli aktīvu un iekļaujošu pilsonisku sabiedrību, balstoties uz vienas no atstumtākajām un nesaprastākajām sabiedrības grupas – bijušajiem ieslodzītajiem un viņu ģimeņu locekļiem, – resocializāciju.

Mūsu mērķis – SOCIĀLA INOVĀCIJA – starpnozaru mūžizglītības programma, kas izpaužas kā dažādu sabiedrības grupu mijiedarbība caur nodarbinātības, kultūras, sociālām, psiholoģiskām un pastorālām aktivitātēm

Mūsu biedri:
Mārtiņš Krūklis
Pēteris Strancis
Egils Rupeks
Eduards Soskovs
Olga Kārkliņa
Margarita Svečkova
Olga Borisova
Sergejs Krasnosjolovs
Vjačeslavs Svečkovs

VALDE UN STATŪTI:

Valdes priekšsēdētājs: Olga Borisova

Valdes locekļi: Olga Kārkliņa, Margarita Svečkova, Eduards Soskovs, Pēteris Strancis

Dokumenti:

Statūti:

GADA PĀRSKATI, ZIŅOJUMI UN ATSKAITES

BIEDRU UZŅEMŠANA

Biedru iestāšanās, izstāšanās un izslēgšana no Biedrības.

Kā kļūt par biedru?


  1. Iepazīsties ar biedrības darbību mājaslapā: stlukegroup.lv, FB profilā: SaintLukeGroup un klātienē Svētā Lūkas Atvērtajā mājā Bārddziņu ielā 2, Rīgā;
  2. Izlasi un iepazīsties ar biedrības statūtiem, kas pieejami mājaslapā: stlukegroup.lv/par-mums;
  3. Uzraksti iesniegumu brīvā formā, minot savu vārdu un uzvārdu, un izsakot vēlēšanos kļūt par biedru, adresē to biedrības valdei, neaizmirsti pievienot savu kontaktinformāciju (e-pasts, tālruņa nr.);
  4. Parakstītu dokumentu nogādā Svētā Lūkas Atvērtajā mājā Bārddziņu ielā 2, Rīgā;
  5. Divu (2) nedēļu laikā pēc dokumenta iesniegšanas gaidi atbildi uz minētajiem kontaktiem par turpmāko rīcību.

Biedrībā var iestāties jebkura rīcībspējīga fiziska un juridiska persona vai tiesībspējīga personālsabiedrība, iesniedzot noteiktas formas rakstisku pieteikumu. Pieteikuma formu un tam klāt pievienojamo dokumentu sarakstu nosaka Biedrības valde.

Lēmumu par biedra uzņemšanu Biedrībā pieņem valde. Valdei pieteicēja lūgums  ir jāuzskata tuvākās sēdes laikā, taču ne ilgāk kā divu nedēļu laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas brīža. Uz valdes sēdi, kurā izskata pieteicēja lūgumu, ir jāuzaicina pats pieteicējs un jādod viņam vērds sava viedokļa paušanai. Pieteicēja neierašanās nav šķērslis valdes lēmuma pieņemšanai. Valdei motivēts lēmums rakstveidā jāpaziņo pieteicējam nedēļas laikā no tā pieņemšanas brīža.

Valdes noraidošo lēmumu pieteicējs rakstveidā var pārsūdzēt biedru kopsapulcei. Ja arī biedru kopsapulce noraida pieteicēja lūgumu, pieteicējs nav uzņemts par Biedrības biedru, un viņš var iesniegt atkārtotu pieteikumu ne ātrāk kā pēc gada termiņa izbeigšanās.

Biedrs var jebkurā laikā izstāties no Biedrības rakstveidā paziņojot par to valdei.

Biedru var izslēgt no Biedrības ar valdes lēmumu, ja:

  • Biedrs vairāk kā 12 mēnešus nav nomaksājis biedra naudu;
  • Biedrs nepilda kopsapulces un valdes lēmumus;
  • Biedrs nepilda savus pienākumus un uzņemtās saistības;
  • Biedrs pārkāpj Biedrības statūtu prasības;
  • Biedra uzvedība vai izteiksme ir pretrunā vai kaitē Biedrības mērķu sasniegšanai.

Jautājumu par Biedrības biedra izslēgšanu valde izskata tuvākās sēdes laikā, uzaicinot izslēdzamo biedru un dodot viņam vārdu sava viedokļa paušanai. Izslēdzamā biedra neierašanās nav šķērslis valdes lēmuma pieņemšanai. Valdei  lēmums par biedra izslēgšanu no biedrības un šā lēmuma motivācija jāpaziņo rakstveidā izslēdzamajam biedram piecu dienu laikā no tā pieņemšanas brīža.

© Copyright - Svētā Lūkas atbalsta biedrība