Miķeļdienas gadatirgus aizvadīts ar prieku.

Svētā Lūkas Atvērtajā mājā sestdien, 7. oktobrī, notika Miķeļdienas sadraudzības tirgus, kas bija pirmais pasākums projekta “Sadraudzības gadatirgi” ietvaros. Biedrības darbinieki, klienti un viesi bija patiesi apmierināti un pauda savu pārsteigumu, ka šeit, Bārddziņu ielā 2, bija tik silti un mājīgi, kamēr visā Rīgā plosījās vētra. Acis priecēja amatnieku un mākslinieku darinājumi, bet vēderus – sarūpētie cienasti. Māmiņas ar bērniem mācījās strādāt ar mālu un izgatavot kādu noderīgu lietu, savukārt marcipāna veidošanas meistarklasē varēja ļaut vaļu fantāzijai, izvirpinot rokās vai lipinot formiņās kādu figūriņu, ko pēc tam gardu muti apēst vai aiznest uz mājām.

Jau no rīta sākās lekcijas, kas reizē bija arī kā diskusijas, lai katrs atnākušais varētu uzdot sev interesējošu jautājumu. Uzzinājām, ka stress mēdz būt ļoti dažāds – ne vien negatīvs un hronisks, bet arī pozitīvs spēcīgu emociju iespaidā. Klausoties par Latvijas vēsturi un tautiskajām tradīcijām, noskaidrojās, ka tās bieži vien sasaucas ar kristīgajām tradīcijām. Lūk, tagad, atnākot rudenim, kad latvieši svin Miķeļdienu, luterāņu dievnamos pēc erceņģeļa Miķeļa dienas – tātad oktobra pirmajā svētdienā atzīmēja Pļaujas svētkus.

Iespaidiem bagāto dienu noslēdza iedvesmojoša playback teātra performance – katram stāstījumam par to, kā izjūtam rudens noskaņas, aktieri Jevgēnija, Sergejs, Dainis, Jeļena un Evelīna sniedza pārsteidzoši aizraujošu improvizāciju par tēmu, raisot visu skatītāju nedalītu apbrīnu un ovācijas.

Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.

Vivanta Volkova

© Copyright - Svētā Lūkas atbalsta biedrība